Święto Szkoły pod znakiem wspomnień
Dodane przez Opiekun dnia 10/12/2017 17:04

Święto Szkoły pod znakiem wspomnieńKliknij zdjęcie aby przejść do galerii - galeria zawiera się na dwóch podstronachZapraszamy również do obejrzenia filmu przygotowanego przez Pracownię@fotografii (film w dwóch częściach)

8 grudnia, jak co roku, w VII Liceum Ogólnokształcącym odbyły się uroczystości związane ze świętem Patrona - Nauczycieli Tajnego Nauczania. Tym razem były to „Migawki z życia szkoły” w postaci ...Rozszerzona zawartość newsa

Święto Szkoły pod znakiem wspomnieńKliknij zdjęcie aby przejść do galerii - galeria zawiera się na dwóch podstronachZapraszamy również do obejrzenia filmu przygotowanego przez Pracownię@fotografii (film w dwóch częściach)


    
8 grudnia, jak co roku, w VII Liceum Ogólnokształcącym odbyły się uroczystości związane ze świętem Patrona - Nauczycieli Tajnego Nauczania. Tym razem były to „Migawki z życia szkoły” w postaci slajdów i występów artystycznych. W części oficjalnej poświęconej Patronowi mieliśmy okazję wysłuchać krótkiego referatu o tajnym nauczaniu na Podlasiu i obejrzeć archiwalne zdjęcia ze zbiorów szkolnej Izby Pamięci.
    
Po przemówieniu pana dyrektora Jerzego Nowika i złożeniu kwiatów pod pomnikiem Nauczycieli Tajnego Nauczania odbył się koncert ilustrujący najważniejsze wydarzenia kulturalne bieżącego roku szkolnego wzbogacony o wyświetlane na ekranie zdjęcia wykonane przez uczniów klas fotograficznych.
    
Przypomnieliśmy sobie ślubowanie klas I, Święto Edukacji Narodowej przygotowane przez klasę II A, sukcesy chóru, Święto Niepodległości w wykonaniu klasy II G. Ze szczególnym aplauzem przyjęte zostały występy wokalne Sandry Stolarczyk z kl. II G, Dominiki Sykały z kl. I G, Angeliki Borkowskiej z kl. III G, Bernadety Bielskiej z kl. II B, Kai Klimczak z kl. I G i autorski utwór Natalii Klimaszewskiej z kl. III G. Akompaniowali Angelika Borkowska na skrzypcach i Dawid Sajewski na instrumentach klawiszowych. Na akordeonie brawurowo zagrał Tomasz Zieliński z kl. II G. Dopełnieniem całości były występy taneczne trzech par: Wiktorii Zaleskiej i Marcelego Kondrackiego, Oli Cieśluk i Mateusza Sadowskiego oraz Ani Okulińskiej i Piotra Chomickiego. Uroczystość zakończył pokaz strojów zaprojektowanych przez uczniów naszej szkoły, który miał swoją premierę w Młodzieżowym Domu Kultury 30 października 2017 roku.
    
Uroczystość prowadzili doświadczeni już konferansjerzy - Sandra Bożewicz i Marceli Kondracki z klasy II G. Dziękujemy organizatorom za udane spotkanie, w czasie którego mieliśmy okazję poznać różnorodne talenty artystyczne uczniów naszej szkoły: aktorskie, wokalne, taneczne, muzyczne, plastyczne i fotograficzne.