Międzynarodowy Dzień Tańca w Białymstoku
Dodane przez Opiekun dnia 17/05/2017 01:38

Międzynarodowy Dzień Tańca w Białymstoku
Kliknij zdjęcie aby przejść do galerii (zawiera się na dwóch podstronach)

Po raz siódmy nasza szkoła razem z Przedszkolem Samorządowym nr 31 i Studiem Tańca "TWIST" organizowała Międzynarodowy Dzień Tańca w Białymstoku. Z tej okazji 11 maja na placu przy Teatrze Dramatycznym wystąpiło ponad dwustu tancerzy z różnych, szkół i klubów tańca. VII LO reprezentowali uczniowie z klas 1g, 2b i 2g :Wiktoria Zaleska, Anna Okulińska, Aleksandra Cieśluk, Marceli Kondracki i Mateusz Sadowski. ...Rozszerzona zawartość newsa

Międzynarodowy Dzień Tańca w Białymstoku
Kliknij zdjęcie aby przejść do galerii (zawiera się na dwóch podstronach)


Po raz siódmy nasza szkoła razem z Przedszkolem Samorządowym nr 31 i Studiem Tańca "TWIST" organizowała Międzynarodowy Dzień Tańca w Białymstoku. Z tej okazji 11 maja na placu przy Teatrze Dramatycznym wystąpiło ponad dwustu tancerzy z różnych, szkół i klubów tańca. VII LO reprezentowali uczniowie z klas 1g, 2b i 2g :Wiktoria Zaleska, Anna Okulińska, Aleksandra Cieśluk, Marceli Kondracki i Mateusz Sadowski.
Jak co roku imprezę objął Honorowym Patronatem Prezydent Miasta Białegostoku, a opiekę medialną sprawowało Radio Białystok.
Międzynarodowy Dzień Tańca obchodzony jest co roku 29 kwietnia, ustanowiony w 1982 roku przez Komitet Tańca Międzynarodowego Instytutu Teatralnego. Dzień ten wybrano na pamiątkę chrztu wielkiego reformatora sztuki tańca, twórcy europejskiego teatru baletowego, francuskiego tancerza i choreografa Jeana-Georges'a Noverre'a.
Z okazji Dnia Tańca każdego roku inny artysta związany z tą sztuką przygotowuje orędzie adresowane do tych, którzy kochają taniec.